Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Aktuálně 2017

16. listopadu

Přijďte si poslechnout zajímavé povídání o Africe.


Vůně Vánoc

 


8. listopadu

den otevřených dveří ve Středisku rané péče v Pardubicích


5. listopadu


 

2. listopadu

Tichou vzpomínkou nad zapálenou svíčkou jsme vzpomněli na profesora Hamzu a děti z Košumberka.

 


31. října


 

29. října

Orkán Herwart řádil i v Hamzově parku a arboretu

 


 20. října


 

19. října

 

 


 

18. října

Podzimní zavírání je již zítra


 

17. října

 

 

 


15. října

12. října

 


 

 10. řijna

Důležité upozornění o uzavírce ulice Hamzova v Luži od 16. 10 do 20. 10.2017!

Ulice bude uzavřena z důvodu opravy fasády poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku. V daném období bude možný příjezd do Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé pouze přes ulici Na Výsluní.

mapa uzavírky ulice Hamzova


7. října

Velmi početná návštěva auto - moto veteránů. Přijelo jich přes devadesát. 

 

 


5. října

Podzimní tvoření pokračuje

 


 

4.řijna

Den zdraví v Chrudimské nemocnici

  


 4. října

Nenechte si ujít

Přijďte za námi do Chrudimské nemocnice na Den zdraví

 

20. září

Ekodílny v Centru historie pokračují pokračují


15. září 

Je tady velké finále ...více také zde

  


11. září

Dnes začíná 7. ročník Cirkusu Paciento, naši dětští pacienti se na zdarvotní klauny těší.


9. září

Kilometry pro spinálku ...více zde


8. září

Komunikace mezi Štěpánovem a Luží je již otevřená a plně průjezdná

Fotka uživatele Městská policie Skuteč.


 

5. září 

4. září

Jdeme do školy!

 


 

2. září 

X. městské slavnosti


 

1. září

Fakulta zdravotnických studií zvýšila kurzem katetrizace odbornost dvacítce pracovníků... více zde

 


 

28. srpna

Původním cílem bylo ukazování písmen pohybem hlavy, dnes je významným malířem pozoruhodných děl, má svou stálou expozici v Muzeu kuriozit v Pelhřimově a nově i svůj film. Je zapsán české knize rekordů v kapitole Handicapovaní hrdinové. O kom je řeč? No samozřejmě, že o Tomáši Rybičkovi. Možnost seberealizace a vyjádření se před lety otevřela hendikepovanému chlapci právě díky opakované dlouhodobé léčbě v léčebně v Luži Košumberku. 

28. srpna

Naši hipoterapii podporuje Nadace pojišťovny Kooperativa, a tak si ji její zaměstnanci přišli vyzkoušet. Při této příležitosti si prohlédli i robotické hračky, jejichž Nadace rovněž podporuje.


 

24. srpna


19. srpna

Dnešní průjezd veteránů areálem léčebny se zastávkou s prohlídkou vozidel.


14. srpna

 


 

8. srpna

UZAVÍRKA SILNICE II/305 LUŽE - SKUTEČ 17.8. - 3.9. 2017


 

1. srpna

 

 


 

31. července

Podpořte svým hlasem Poutní kostel na Chlumku ... více zde

 


26. července

Víme, že vedle kvalitní zdravotní a rehabilitační péče je minimálně stejně důležitou součástí rekonvalescence i péče o psychický stav pacienta. To, jak se cítí, zda dokáže pozitivním způsobem vnímat perspektivu svého dalšího života.

Proto si „Letní den“, který byl součástí Opel Handicap Tour 2017 kladl za cíl ukázat našim pacientům a veřejnosti dnešní možnosti nejen oblast péče a služeb, ale i možnosti sportovního vyžití, které se lidem zdravotním postižením nabízí. V rámci 49. Košumberských sportovních her jsme představili sporty, určené specifickým skupinám osob všech generací... více zde

 

 


 

24. července

 


 

20. července

 


19. července


4. července

Reportáž z Městečko Trvávka  AutoSteffan Cup 2017. 

Děkujeme touto cestou Městečku Trnávka a všem organizátorům akce, za jejich vstřícný přístup k našim dětským pacientům, pro které v rámci charitativního zápasu Čechy - Morava vybrali neuvěřitelných 12 011 korun.

 


13. července

Poprvé v dějinách Hamzovy léčebny jsme navštívili rodný dům profesora MUDr. Františka Hamzy. Spolu s námi navštívil mlýn také Václav Větvička. Setkali jsme se tak s dalšími členy rodiny Hamzových. Z velmi milého setkání se s Vámi podělíme o pár obrázků z Hamzova mlýna v Kletečné u Humpolce.


12. července

Z natáčení tří dílů TV medicíny. O vysílání Vás budeme včas informovat.

 


29. června

Prožít na vlastní kůži obtíže, které provází různé druhy tělesného nebo smyslového postižení a jak složité může být překonávání bariér, které si často většinou ani neuvědomíme, bylo jedním z cílů Dne pro školu z Chroustovic. 


 

28. června

 

 


 

21. června

Jak předcházet řadě onemocnění a jak žít zdravě, ověřit si svůj zdravotní stav, prohlédnout si nemocnici v roli návštěvníka, prohlédnout si Pardubice z ojedinělé vyhlídky a večer prožít před filmovým plátnem. Pardubická nemocnice nabídla i letos bohatý program v prvním letním dnu letošního roku. A tak jsme se i my ve středu 21. června zúčastnili již osmého ročníku Dne nemocnice Pardubice.

 


19. června

Ve dnech 17. a 18. června 2017 konala výroční desátá akce „ Městečko Trnávka Auto Steffan Cup 2017“. Je to turnaj mladých fotbalistů v kategoriích mladší žáci a starší přípravky.Součástí této akce bylo charitativní utkání  „ČECHY – MORAVA“, ve prospěch dětských pacientů v Hamzově léčebně.

15. června

Spolek přátel Hamzova parku a arboreta založil za podpory vedení Hamzovy léčebny a přítomnosti rodiny Hamzových vlastní středisko s názvem „Hamzův archiv“. 

„Srdce plesá nad tím, jak lze pečovat a rozvíjet odkaz pradědečkův pod jeho neustálým dohledem ze všudypřítomných portrétů. Jako by nikdy neodešel… Při každé naší návštěvě je zde něco nového, dokonalejšího, opravdového a krásnějšího.“                     pravnučka profesora MUDr. Františka Hamzy

 

 


 

14. června

Další milá návštěva v Hamzově odborné léčebně v Luži - Košumberku proběhla dnes 14. 6. 2017. Pan poslanec Ing. Andrej Babiš se s ohledem na své ekonomické znalosti živě zajímal nejen o obecné podmínky činnosti Hamzovy léčebny, ale též o ekonomickou problematiku zdravotnického zařízení. Byla řešena otázka následné péče jako celku, i směr vývoje, který Českou republiku v tomto úseku zdravotní péče nepochybně čekají. 
 

8. června

Na vernisáži výstavy Lucie Ernestové představila Mirka Maierová také Inspirační obrázky na důležitá životní témata oslovují malé i velké. Stávají se zrcadlem našich vlastních postojů a odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory. Jsou bezpochyby vhodným pomocníkem pro všechny moudré rodiče a učitele, kterým se mohou stát průvodci jejich vlastními pohledy.

 

 


 

6. června

„Život je barevná vitráž a je jen na nás, kolik těch sklíček jeho pestrosti necháme rozzářit,“ říká nejvýznamnější český kardiochirurg, profesor doktor Jan Pirk, DrSc., který dnes navštívil Hamzovu léčebnu. V doprovodu pana ředitele, MUDr. Václava Volejníka, CSc. prošel Hamzův park a arboretum. 

 


 

1. června

Přijměte srdečné pozvání na zahájení výstavy Cesta k sobě životem. Obrázky jsou součástí dvou souborů komunikačních karet Cesta k sobě a Cesta životem.
 
Vernisáž výstavy CESTA K SOBĚ ŽIVOTEM se koná 8. června 2017 od 14 hodin v Centru historie
obrázky výtvarnice Lucie Ernestové pro malé i velké
výstava potrvá až do konce srpna 
 

 

31. května

Dnes navštívil Hamzovu léčebnu v rámci své kampaně pro prezidentské volby v roce 2018 p. Michal Horáček. Návštěva proběhla ve velmi příjemné atmosféře i za přítomnosti starosty Města Luže p. Radka Zemana. Pan M. Horáček se velmi zajímal o problematiku následné péče i o zdravotnictví obecně a prohlédl si několik léčebných pavilónů. Došlo i na jeho rozmluvy s pacienty, kteří ho oslovili. Rámec celé návštěvy dotvářelo slunečné počasí, které ještě více umocnilo krásu Hamzova parku a arboreta, ve kterém se léčebna nachází.   MUDr. Václav Volejník, CSc., ředitel Hamzovy léčebny

 


 

22. května

Zasloužená oslava práce sester ke dni ošetřovatelství - obětavost, dobré znalosti, upřímné srdce všech, kteří naplňují ošetřovatelskou péči, jsou to hlavní, co potkává pacienty na lůžku v rehabilitačním zařízení, kterým je Hamzova léčebna v Luži-Košumberku. Hvězdou večera oslavy Dne ošetřovatelství v Luži-Košumberku byl kouzelník Richard Nedvěd, zúčastněné pak roztančila skupina S.K.BAND.

 


 

16. května 

Adam Peška z TJ Léčebna Košumberk zvítězil v posledním kole 1. národní ligy v boccie a celkově se umístil na 2. místě.

 Vice informací zde. Zdroj informací TJ Léčebna Košumberk 


 

12. května


 

 


 

11. května

 

5. května


 

2. května

Spolek přátel hamzova parku a arboreta pro Vás připravil procházku s malým kvízem:

 


 

20. dubna


 

 

12. dubna

 

 


 

7. dubna


 

6. dubna

 

 

 


 

 


 

2. dubna

Vynášení Morany

 


30. března

 


 

27. března

Tvořivé dílny v novém kabátě:

 


 

8. března

Rekonstrukce pavilonu E Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži-Košumberku

Naše společnost podepsala kontrakt na dokončení rekonstrukce pavilonu E pro Hamzovu odbornou léčebnu pro děti a dospělé v Luži-Košumberku. Finanční objem zakázky činí 23,4 mio Kč, na realizaci máme 162 dnů. Po rekonstrukci bude pavilon E využíván dětskými pacienty a osobami se sníženou schopností pohybu.

Více informací: http://roneli.cz/cz/aktualne/3616-dokonceni-rekonstrukce-pavilonu-e-hamzovy-odborne-lecebny-pro-deti-a-dospele-v-luzi-kosumberku

Výsledek obrázku pro roneli       Akciová společnost evropského typu Roneli SE nabízí služby v oblasti generálních dodávek staveb, projektového a stavebního managementu, investiční činnosti ve výstavbě a v developmentu. Dále se specializujeme na stavby pivovarů na klíč.

 Tomuto odpovídá členění společnosti do třech divizí:

  • divize Stavby

  • divize Pivovary

  • divize Real Estate

 Naše společnost realizuje projekty jak v České republice, tak v zahraničí. Své know-how stavíme na poskytování komplexních služeb a to od zpracování jednotlivých stupňů projektové dokumentace, až po vlastní realizaci projektu a jeho předání klientovi. Samozřejmostí je také záruční a popřípadě pozáruční servis.

Hlavními přednostmi naší společnosti jsou profesionalita, efektivita, flexibilita, spolehlivost a důvěryhodnost. Tyto zásadní atributy nabízí společnost Roneli při realizaci vašich projektů, ať jsou kdekoli.

 


 

 6. března

Počátkem měsíce března uplynulo 93 let od odhalení pomníku s reliéfem MUDr. Františka Hamzy. Bývalo tradicí, že každoročně, vždy 6. března, v den narozenin MUDr. Hamzy, pokládaly děti k pomníčku květiny jako projev úcty k zakladateli ústavu, proto jsme ji s úctou ke svému zakladateli obnovili.


 

6. března


 

1. března

Otvevíráme malé Centrum historie Hamzovy léčebny. Věřím, že po 116 letech úspěšné práce Hamzovy léčebny je správné i takto pečovat o svou minulost. Měli bychom být hrdí na práci našich předchůdců,  protože jsme jejich následovníci. Vzešli jsme z této minulosti.

Již desetiletí se vedení léčebny stará o zachování potřebných historických materiálů, dosud jen v podobě vlastně jen písemné. Ale jak vidíte okolo sebe, tiše jsme „schovávali“ i starý nábytek a předměty denní potřeby. Nemohu nevzpomenout na krásnou Wolkrovu báseň Věci:

„Miluji věci, … tolik by chtěly trochu si porozprávět! … a také miluji celý svět. 

I my si chceme vážit života. Zatím v těchto skromných podmínkách chceme proto přiblížit našim pacientům i návštěvníkům střípky z minulosti. Najdete tu jen „obyčejné“ věci denního života před sto lety i poměrně nedávné. Ale vývoj okolo nás jde tak rychle. Chceme proto jen připomenout, že tzv. fortel a krása byly často nedílnou součástí i obyčejných věcí. A také, že se i stále máme z minulosti co učit. Vždyť právě úžasný odkaz pana profesora Hamzy je výzvou pro nás pro všechny.“   V. Volejník, ředitel

HL

 


 

21. února

 

 


 

10. února

S ohledem na současnou situaci v HL, RUŠÍM S PLATNOSTÍ OD 11. 2. 2017 ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Hamzově léčebně.

MUDr. Václav Volejník,CSc., ředitel HL

 


31. ledna

 


7. ledna

S ohledem na postupující chřipkovou epidemii, vyhlašuji  po dohodě  s N ZP od pondělí  9.1. 2017  ZÁKAZ  NÁVŠTĚV  v HL, až do odvolání. MUDr. Václav Volejník,CSc., ředitel HL


6. ledna

Tříkrálová sbírka proběhla i v naší léčebně.


3. ledna

Vyhlášení zákazu návštěv v pavilónu C-oddělení ošetřovatelské péče Hamzovy odborné léčebny od 4.1.2017 do odvolání.

Vzhledem k tomu, že v pavilónu C-oddělení ošetřovatelské péče v HL byl zaznamenán významný vzestup nemocnosti pro akutní respirační infekce, vyhlašuji zákaz návštěv na tomto oddělení HL od 4.1.2017 do odvolání.
Zvýšení výskytu respiračních onemocnění představuje pro hospitalizované pacienty na tomto oddělení zvýšené zdravotní riziko. Po zvážení všech okolností jsme rozhodli o zákazu návštěv jako vhodném preventivním opatření proti šíření akutních respiračních infekcí na tomto oddělení.