Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Aktuálně v roce 2020

26. března

Prodejna potravin KUBÍK Luže - Košumberk (u vrátnice HL) oznamuje, že vyhradila hodiny pro nákup našich pacientů a to v době od 10:00 - 11:00 a 13:00 - 14:00.

 

20. března Odpovědi na časté dotazy:

Hamzova léčebna je svým charakterem zařízení nemocničního typu. Nejsme lázně. Také ale nejsme soukromé zařízení a nemůžeme se rozhodovat, kdy "se zavřeme". Zdravotníci jsou ze zákona povinni pracovat a sloužit tak, jak všichni přísahali. Nemáme nyní právo na dovolenou. Stát nepochybně bude potřebovat funkční zařízení tohoto typu, aby se k nám mohly přesunout děti i dospělí z akutních nemocnic, až bude třeba.

Léčebna má zavedené vnitřní normy na příjem pacientů. Jsou kontrolováni, zda  (pokud to ví ), nepřišli do styku s infekcí, telefonicky už před nástupem a  potom vždy i při nástupu. Dále jsou pacienti již před  vlastním příjmem kontrolováni interně, zda nejeví známky onemocnění.
Jsme si vědomi, že riziko infekce u nových nástupů existuje. Ale pokud se chce pacient léčit, tak nastoupí. Léčebna je doposud naštěstí v místě plné bezinfekčnosti. Kontaktů je ovšem jistě i přes přísná opatření mnoho.

Sami pracovníci léčebny jsou pod přísnou kontrolou. Hlásí své možné rizikové kontakty a dle možností jsou požadovaných 14 dnů v domácí karanténě. Řada z nich má tzv. home office. Nyní využíváme jednorázové roušky ze zásob, které jsme v léčebně měli  a svým množstvím odpovídaly tříměsíční spotřebě v běžném režimu v léčebně. Díky velké aktivitě starostky Luže jsme přídělem obdrželi též menší počet roušek jednorázových, tyto ovšem vystačí tak asi na jeden den. Máme již dále roušky šité, protože jsme je začali sami šít na pracovištích léčebny. Zaměstnanci si je také doma šijí sami. Dostali jsme již roušky i darem od úžasných a zodpovědných lidí. Máme zavedený systém praní látkových roušek, ale hlavně i jejich parní mandlování. Z distribuce jsme od MZ zatím žádné nedostali, přišlo ale upozornění na přípravu na 1. dodávku v pondělí 23.3.2020. 

Všichni pracovníci léčebny pracují maximálně tak, aby se udržel správný chod zařízení a bylo ochráněno zdraví pacientů i zaměstnanců.

 

19. března šití roušek v HL

Žádáme také veřejnost, kdo by nám chtěl darovat ušité roušky, tak jsou velmi vítány! 

  

16. března více zde

Vzhledem k opatření vlády ČR kvůli koronaviru se ruší všechny akce plánované na březen a duben. Aktuálně také včetně Jarního otevírání Hamzova parku a arboreta.

Speciální základní škola při HL je od středy 11. března 2020 uzavřena.
Mateřská škola při HL je nadále v provozu.

 

Aktualizovaný kalendář akcí 2020

6. března

Rozzářené dětské oči a veselý smích - to bylo páteční představení spolku Loutky v nemocnici, kdy nás navštívil klaun Pingu...

4. března

Hamzova léčebna i nadále postupně buduje Muzeum zdravotnictví ve svém areálu pod hradem Košumberkem.

28. února

26. února - Předání daru od ČSOB - exoskelet UNILEXA

Srdečně Vás zveme na panelovou výstavu MOZAIKA TRADIČNÍ LIDOVÉ KULTURY PARDUBICKÉHO KRAJE, kterou do Hamzovy léčebny zapůjčilo Národní muzeum v přírodě Vysočina. 
Výstava je volně přístupná ve spojovací chodbě pavilonů F-A-B (pracovní dny od 8 do 20h) až do Velikonoc.

3. února - Vernisáž výstavy
Výstavu zahájila autorka námětu Bc. Soňa Krátká z Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

V dopoledních hodinách si výstavu prohledli žáci z 1. stupně ZŠ Luže.

Přehled akcí na únor