Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Aktuálně v roce 2019

Nabídka sportovních aktivit v Hamzově léčebně

11. dubna


 

5. dubna

"Já mám šácholany, magnolie, moc rád z časů, kdy jsem 30 let působil v Průhonicích. Míjel jsem je každý den na nádvoří tamního zámku při cestě do práce. Ačkoli asi 35 druhů šácholanů pochází dílem ze Severní a ze Střední Ameriky, dílem z východní Asie a z Himálaje, jsou tyto známé dřeviny do velké míry spjaty s Francií. Pojmenovány totiž byly na počest Pierra Magnola, ředitele botanické zahrady v Montpellieru...." citace z knihy Procházky Hamzovým arboretem autora Václava Větvičky, která již brzy bude v prodeji v Infocentru Hamzovy léčebny.

20. března

12. března


 

11. března

Srdečně gratulujeme našemu zaměstnanci Jiřímu Suchánkovi k získanému ocenění v anketě "Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018", kde se umístil na 3. místě.
Jiří Suchánek jako stolní tenista dosáhl mnoha úspěchů na světové úrovni a je držitelem mnoha medailí, z nichž nejcennější je bronz z Letních paralympijských her v Rio de Janeiro.
V Hamzově léčebně pracuje jako instruktor soběstačnosti na Spinální rehabilitační jednotce.

20. února

Hejtman Martin Netolický, 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová a další hosté, kteří se účastnili slavnostního otevření opravené Spinální rehabilitační jednotky, také navštívili Centrum historie Hamzovy léčebny.

20. února

Slavnostní otevření opravené Spinální rehabilitační jednotky

19. února

Z masopustního průvodu:


6. února 2019

Vyhlášení zákazu návštěvna všech odděleních Hamzovy léčebny od 9. 2. 2019 do odvolání

 

Vzhledem k tomu, že byl zaznamenán významný vzestup nemocnosti na akutní respirační infekce a je vyhlášena CELOPLOŠNÁ CHŘIPKOVÁ EPIDEMIE,
vyhlašuji zákaz návštěv na všech odděleních HL od 9. 2. 2019 až do odvolání.
Epidemické zvýšení výskytu chřipkových onemocnění představuje 
pro hospitalizované pacienty zvýšené zdravotní riziko. Po zvážení všech okolností proto bylo přijato toto rozhodnutí jako vhodné preventivní opatření proti šíření akutních respiračních infekcí na odděleních HL

Zákaz se týká i propustek a opuštění Hamzovy léčebny.
6. 2. 2019 MUDr. Alena Klapalová,Náměstek zdravotní péče 


25. ledna

Článek v 5+2 ke stažení zde   


15. ledna

„Ústav je zemský! I posledním pohledem svého života budu vzpomínati ústavního díla, jemuž jsem položil základ láskou a nadšením nejlepšího svého života,“ napsal tehdy dr. MUDr. Hamza při prodeji svého Sanatoria v roce 1908. A právě v měsíci lednu 2019 je to 110 let od prodeje ústavu Zemskému správnímu výboru. 


 

9. ledna

Lednový program v Centru historie

 


3. ledna

Sněhová nadílka dorazila do léčebny