Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

20 let s fotbalovou Amforou

 
Hamzova léčebna – to je moje srdeční záležitost.
Nejen, že od roku 1999 léčebnu podporuji společně s Amforou, ale sám jsem vyzkoušel úžasné ruce místních fyzioterapeutek, když mne zlobily nohy a nikde jinde mi nebyli schopni pomoci. 
Péči Hamzovy léčebny jsem doporučil jednak rodinným příslušníkům, jednak svým známým. Všichni byli spokojeni. Myslím, že léčebna nepotřebuje reklamu, protože si jí dělá svojí prací sama a velkou. Přesto doporučuji. Třeba se tam i někdy potkáme.

Váš Petr Salava
 
 
Den ošetřovatelství 2023
V Hamzově léčebně jsme 15. května 2023 oslavili Den ošetřovatelství. Akce se konala ve spolupráci s agenturou Amfora. Program akce připravil a moderoval prezident agentury Amfora Petr Salava. Moderátor Petr Salava nejprve nabídl zábavnou hudební soutěž o pěkné ceny a pak už došlo naoperu, operetu, muzikály, rock ipopové superhity.
Zazpívali Jakub Rousek, Edita Adlerová a Stanislav Hložek.


 

Den ošetřovatelství 2022

V letošním roce jsme navázali na tradiční oslavu Mezinárodního dne sester – Dne ošetřovatelství. Den ošetřovatelství se konal
24. 05. 2022, v prostorách konferenčního sálu HL, s krásným programem „České a světové hudební evergreeny“. Soutěžním hudebním odpolednem pořádaným ve spolupráci s Amforou, provázel Petr Salava společně za hudebního doprovodu Pavla Větrovce. Písněmi nás také potěšili muzikáloví zpěváci Bohuš Matuš a Magda Malá. Bohaté odpoledne bylo krásným dárkem všem zdravotníkům za jejich náročnou práci.

Den ošetřovatelství 2021

V pondělí 31. 5. 2021 se na hudebně-sportovní program přišlo podívat mnoho diváků a to z řad klientů i pracovníků Hamzovy léčebny, která navíc letos slaví 120 let. Vše se uskutečnilo přímo v arboretu léčebny, na vzorně posekaném pažitu. V rámci oficiálního úvodu byl konečně předán šek na 40tis. Kč, původně připravený na prosinec 2020 a také Medaile za zásluhy. V utkání mini fotbalu porazila Amfora výběr Hamzovy léčebny 8:6. Slavnostní výkop provedli ředitel léčebny MUDr. Václav Volejník, jeho náměstkyně Jaroslava Zavoralová a zpěváci, kteří písničkami ozdobili celé odpoledne. Tedy Viktor Sodoma, Bohuš Matuš a Zdeněk Plech. Zazpíval ale i Jakub Rousek, který oblékl dres Amfory jako hráč.  Utkání rozhodoval a přihlížející pobláznil Pavlín Jirků, který dostal před utkáním obří píšťalku, jako Cenu pro nejlepšího rozhodčího roku 2020. Bohuš Matuš si zase odnesl čokoládové Modré z nebe pro svoji manželku a dceru. Program připravil a celým odpolednem také provázel Petr Salava.

Den ošetřovatelství 2020

V r. 2020 se bohužel Den ošetřovatelství nemohl konat z důvodu nepříznivé epidemiologické situace.

Den ošetřovatelství 2019

Nestárnoucí legendy...
V pondělí 20.5.2019 připravila Hamzova léčebna v Luži Košumberku tradiční Den ošetřovatelství. Hlavním hostem byla nestárnoucí legenda zpěvák Josef Laufer, který zazpíval známé písničky a pobavil zábavnými historkami. Již tradičně k poslechu a tanci hrála skupina S.K.BAND (Mirek Čamaj a Michal Vevera), který diváky rozezpíval a po každé písničce sklidil velký potlesk. Moderátorem akce se skvělou atmosférou byl Petr Salava.

 
Den ošetřovatelství 2018
Optimista, hudba a skvělá nálada…
V pondělí 21.5.2018 připravila Hamzova léčebna v Luži Košumberku tradiční Den ošetřovatelství. Hlavním hostem byla skvělá zpěvačka Olga Lounová, která zazpívala své úspěšné hity, které znali všichni z rádií. 
Zářil ale i S.K.BAND (Mirek Čamaj a Michal Vevera), který diváky rozezpíval a po každé písničce sklidil velký potlesk. Moderátorem akce se skvělou atmosférou byl Petr Salava.

 

Den ošetřovatelství 2017
Kouzla, čáry, hudba a skvělá nálada…
V pondělí 22.5.2017 připravila Hamzova léčebna v Luži Košumberku tradiční Den ošetřovatelství. Hlavním hostem byl tentokrát bavič Richard Nedvěd, kterému úspěšně sekundoval  mikromagik Jan Komberec. Zářil ale i S.K.BAND (Mirek Čamaj a Michal Vevera), který poprvé diváky a především divačky i roztančil. Moderátorem akce se skvělou atmosférou byl Petr Salava. Foto: AS PRESS
   
Den ošetřovatelství 2016

Po zahájení Jaroslavy Zavoralové, nastoupila na jeviště skupina Rangers Band a okamžitě si získala celý sál. Další zpívající host Stanislav Hložek pak naservíroval svoje největší hity a došlo i na přídavek v podobě písničky Můj čas ze seriálu Sanitka. Večer, který moderoval Petr Salava končil potleskem vestoje. 

   
     
Den ošetřovatelství 2015    

Hamzova odborná léčebna v Luži - Košumberku připravila ve spolupráci s Agenturou Amfora na pondělí 11.5.2015 tradiční Den ošetřovatelství.

Po úvodu náměstkyně Jaroslavy Zavoralové zazpívala za doprovodu kytaristy Stanislava Chmelíka dáma s tajemně zastřeným hlasem - Jitka Vrbová. Jitka i zavzpomínala na dávné časy, kdy sama, jako pacient, prožila v Hamzově léčebně dlouhých 9 let…

Potom nastoupila skupina The Beatles Revival, která diváky skvěle rozjela pomocí nestárnoucích hitů „zlatých brouků“… Moderoval Petr Salava a zvučil Antonín König. www.amfora.cz

 
Den ošetřovatelství 2014

Hamzova odborná léčebna v Luži - Košumberku oslavila letošní Den ošetřovatelství 12.5.2014 tradičním koncertem pro personál léčebny, připraveným Agenturou Amfora.

Hlavní hvězdou byl tentokrát několikanásobný československý a slovenský Zlatý slavík Meky Žbirka, který rozezpíval nadšené diváky svými hity, jako jsou Biely kvet, Mám rád, Atlantida, Prvá a další. Potom převzal štafetu Rangers Band, který v léčebně vystoupil už podesáté. Ředitel léčebny MUDr. Václav Volejník dostal k 65. narozeninám speciální dárek, zazpíval si s kapelou sólo v písni Teče voda… Večer skončil uznalým potleskem vestoje. Scénáristou, režisérem a průvodcem programu byl Petr Salava. www.amfora.cz

     

Natáčení pořadu "Jak se to dělá"

Hamzova léčebna v Luži Košumberku se stala ve středu 10.7.2013 místem natáčením dalšího dílu licencovaného projektu BBC „Jak se to dělá“.

Hostiteli štábu TV V1 se stali zaměstnanci léčebny v čele s ředitelem Dr. Václavem Volejníkem CSc a Jaroslavou Zavoralovou. Průvodcem tohoto dílu byl Petr Salava a rozhovor do pořadu poskytnul i Lešek Semelka.