Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Léčebná rehabilitace po prodělaném onemocnění COVID-19

Léčebné rehabilitace v Hamzově léčebně v Luži se zaměřením na pacienty s přetrvávajícími různými zdravotními obtížemi po prodělaném onemocnění COVID-19.

Hamzova léčebna se v rámci léčebné rehabilitace věnuje v současné době i pacientům, kteří prodělali onemocnění COVID-19. Po této zákeřné nemoci mohou u některých pacientů přetrvávat dlouhodobější různorodé zdravotní obtíže, které souborně nazýváme tzv. postcovidovým syndromem. Jsou to výrazné bolesti kloubů a svalů, poruchy chůze, koordinace, celková dekondice, zvýšená únava, hypomobilita, snížená soběstačnost v denních činnostech, častá je i námahová dušnost, poruchy koncentrace,
psychické a mnohé další problémy. Část z nich má tedy výrazný obraz poškození hybné soustavy, především periferních nervů a svalů, často jde o zhoršení, již před kovidem poškozených kloubů, apod.  

S využitím týmu zkušených lékařů, sester, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, klinických psychologů, logopedů a dalších odborníků, ale u nás v Hamzově léčebně i s využitím dlouholetých zkušeností a krásného prostředí parku Hamzova arboreta, se snažíme zlepšit kvalitu života osob, které chtějí překonat následky této záludné nemoci. Individuálně nastaveným léčebně rehabilitačním programem se nám u těchto pacientů daří zlepšit pohyblivost, sebeobsluhu a soběstačnost, s tím samozřejmě zlepšit  dýchací funkce a celkovou kondici a zdatnost, zmírnit bolesti a zlepšit psychickou pohodu. Tato činnost logicky patří do programů rehabilitačního ústavu.

 

10. 2. 2021                                                       Hamzova léčebna