Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

REHABILITACE IV (pavilóny G,D)

Primář: prim. MUDr. Pavel Remeš
tel. č.: 469 648 600, 608
fax č.: 469 648 601
e-mail: pavel.remes(zavináč)hamzova-lecebna.cz

Vrchní sestra: Marie Hladká
tel. č.: 469 648 602
fax č.: 469 648 607
e-mail: hladka(zavináč)hamzova-lecebna.cz

Pavilón G má 82 lůžek. Jsou zde přijímáni pacienti po operacích a úrazech pohybového aparátu, po operacích kloubů s totální náhradou, po operacích páteře, polytraumatech, s artrózami nosných kloubů, dále i pacienti s vertebrogenními algickými syndromy. Pavilón má dvě samostatná oddělení, obě s vlastní jídelnou a společenskou místností. Pokoje, převážně dvoulůžkové, jeden jednolůžkový a jeden třílůžkový, jsou umístěné ve dvou podlažích.

Pavilón D má 28 lůžek. Je zrekonstruovaný v r. 2008. Zajišťuje léčebnou rehabilitaci pro paraplegiky soběstačné v bezbariérovém prostředí, dále se specializuje na léčbu a rehabilitaci pacientů po amputacích končetin a také pacientů po úrazech a operacích pohybového aparátu. Pokoje jsou prostorné, dvoulůžkové s vlastním sociálním příslušenstvím. Oddělení je plně bezbariérové a je bezbariérově spojeno nadzemní chodbou s pavilónem G.

Pavilón G - „Spinální rehabilitační jednotka" 

má 24 lůžek. Jde o samostatné pracoviště, které přijímá dětské i dospělé pacienty po úrazech a operacích páteře s postižením míchy v subakutní fázi léčby, nejčastěji formou překladu z akutních spinálních jednotek, traumatologických center a dalších akutních oddělení nemocnic. Zajišťuje rozsáhlý rehabilitační program, řeší u těchto pacientů i problematiku urologickou, interní, psychologickou a sociální. Všechny pokoje jsou bezbariérové, dvoulůžkové. Má vlastní jídelnu, částečně i vlastní rehabilitační prostory, součástí služeb je i ergoterapie. 
 
Pacienti pavilónů G, D a Spinální rehabilitační jednotky využívají společné rehabilitační pracoviště v budově pavilónu G, a to včetně vodoléčby, která je vybavena rehabilitačním bazénem pro cvičení ve vodě, malým plaveckým bazénem a vodoléčebnými vanami.