Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Napsali nám

4. července 2018
 Dobrý den,
dovoluji si tímto způsobem vyslovit velké poděkování všem zaměstnancům Vaší léčebny, kteří se přímo i nepřímo podíleli 
na mém absolvovaném rehabilitačním pobytu ve Vašem zařízení (pavilon V od 4.6. do 29.6.2018).
Nastoupil jsem do HL s potížemi a bolestmi páteře po komplikované reoperaci po zánětu v TEP PDK v roce 2010.
 Poskytované služby, strava, ochota, profesionální přístup a vstřícnost Vašich odborných i vedoucích pracovníků jsou na vysoké úrovni.
Po ukončené rehabilitační léčbě cítím značnou úlevu od bolesti zad a budu i v domácím prostředí pokračovat dle možností
v doporučených cvicích fyzioterapeutky paní Lenky Kostelecké.
Prosím o předání poděkování všem zainteresovaným.
Přeji zároveň hodně úspěchů ve Vaší náročné práci s pacienty.
K.K.

8. června 2018

Chtěl  bych  touto  cesto  velice  poděkovat  všem  lidičkám  na
pavilonu  V  za   ochotu  a přístup  k  pacientům  hlavně  p. vrchní 
Kopecká  to  se  jen  tak  nevidí

a  všem  okolo  ní  personál .  Moc   se  mě  tam  líbilo  4 neděle 
bylo   super  hlavně  příroda  a  historie. Jsem   velice rád  že  se 
o  pacienty  starají  tito  lidé byl   jsem  v  K. Studánce  také  
pěkné  ale  tady  jsem   byl  jinde  ve   světě celkově  moc   pěkné. 
Ještě  jednou  děkuji  Z. H.


22. února 2018
Poděkování Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělou péči celému týmu z pavilonu G ( spinální oddělení ). Od září 2017 do února 2018 zde byla hospitalizována moje maminka paní, po těžkém úrazu. Není jediná věc, na kterou bychom si mohli stěžovat či mít negativní názor. Perfektní přístup naprosto všech na tomto oddělní. S mamkou udělali naprostý zázrak. Děkujeme ještě jednou všem. P. V.

8. února 2018

Dobrý den
chci hodně poděkovat všem zaměstnancům pavilonu C, hlavně těm na prvním patře. Díky nim jsem zapomněl na svou nemoc (jsem po těžké CMP) a cítil jsem, že patřím zase do společností. Píši až teď, protože až do téhle doby jsem nebyl schopen psát. Hrozně se mi klepala ruka. 15.11. 2017 jsem byl propuštěn domů. Všem moc děkuji
V. S.


7. února 2018

Vážený pane řediteli, 

dovolte mi, abych touto cestou ze srdce poděkovala zaměstnancům Vaší léčebny za příkladnou péči o mého otce J. P. 
 
Tatínek byl v Hamzově léčebně na oddělení paní primářky MUDr. Tatiany Laurové (pavilon I) rehabilitován od 8.12. 2017  do 29.1. 2018 po mozkové příhodě. Zpočátku nebyly prognózy jeho zdravotního stavu vůbec příznivé. Všichni jsme měli obrovský strach, zda se uzdraví a do jaké míry bude schopný pohybu. Ani jeho psychický stav nebyl v té době moc dobrý.
Díky obrovské podpoře a trpělivosti lékařek, sestřiček i ostatního zdravotnického, ale i provozního personálu, prostě díky všem, kteří mého otce neustále motivovali a ochotně mu pomáhali a také dodávali energii, když ji ztrácel, dosáhl během necelých dvou měsíců neuvěřitelných pokroků. Za to každému z nich patří poděkování od celé naší rodiny.
 
S pozdravem a úctou I.N.
 


13. ledna 2018

Vážený pane řediteli,
včera jsem ukončila opakovaný pobyt v léčebně a touto cestou bych ráda poděkovala celému pavilonu B. Všichni zaměstnanci tu odvádí příkladnou a profesionální péči a velice lidský přístup.
S pozdravem,
S. K.


4. ledna 2018

Vážený pane řediteli,
dovolte abych za sebe a celou naší rodinu poděkoval celému personálu oddělení D za vzornou a příkladnou péči o moji tetu paní Marii Paukovou. Ona i naše rodina jsme byli velmi spokojeni a přejeme Vám i všem v léčebně pohodu a zdraví v roce 2018.
N. P.


5. prosince 2017
 Poděkování celému personálu z pavilonu G2 čtvrté patro za vzornou péči a přijemné jednání. Za vše moc děkuji S.

3. prosince 2017

Dobry den,

Trpim Parkinsonem a mam velke problémy se zadama a na zaklade  mojej diagnozy jsem se dostala do vasi lecebny Moc se mi nechtělo,bala jsem se,cely mesic,co budu delat.

Dostala jsem se do pavilonu  I. a muzu vam rict,ze uz se tesim, az za rok pridu zas. Personal pod vedenim pani primarky Tatiany Lavrovej  je perfektni. Pani doktorka Mirka Ludvikova je clovek s velkym srdcem a pani doktorka Katuchova ja slunicko oddeleni . Dokaze člověka vyslechnou,poradit, vysetrit a doporucit,co je pro nej nejlepší.

Sestricky,sanitarky jsou mily,trpelivy, ja jsem byla nadsena a unesena. Odchazela jsem v pohode a perfektni

kondici,nikdy jsem nemyslela, ze mi tak pomůžou.

Chci se alespoň takhle podekovat celému oddeleni za jejich tezkou praci a poprat jim i vam a cele lecebne hodne pracovnich uspechu.

Preji vam hezke Vanocne svatky a hodne zdravi do Noveho roku.

M. Ž.


22. listopadu 2017

Vážení,
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za příkladnou péči o nás pacienty. Počínaje od pánů doktorů po sestřičky i ostatní personál. Všichni měli pro nás milý úsměv a slova útěchy. Toto poděkování patří všem z pavilonu G1, třetí poschodí.
Přeji Vám všem krásné Vánoce a v dalším roce hlavně zdraví a pracovní i osobní úspěchy.
M. R.


2. listopadu 2017
 

Vážený pane řediteli,

19.10.2017 jsme se s manželem vrátili po měsíčním léčení z Vaší léčebny.
Máme oba zdravotní problémy s pohybovým aparátem, hlavně s koleny a zády. Nejsme již nejmladší (79 a 77 roků). Zdravotní stav u obou se trochu zlepšil, což nás uspokojuje.

Byli jsme ubytováni na pavilonu V, pokoj č. 129. Naše spokojenost byla veliká, jak s přístupem lékařů, sestřiček, fyzioterapeutek, tak veškerého ostatního personálu.

Za všechno moc děkujeme a přejeme si, abychom se u Vás příští rok mohli zase léčit, a s takovým přístupem se setkávali ve všech zdravotních zařízeních.

Hodně zdraví a pohody přejí M. B. a Z. B.


31. řijna 2017

Dovoluji si, sice až po 4 týdnech od ukončení léčby u Vás,
srdečně poděkovat lékařům, sestrám a vůbec všem pracovníkům na pavilonu "K"
za vynikající péči, která mně byla věnovaná během mého pobytu od 1 .9. do 3.10. 2017.
S pozdravem. E. D.


26. řijna 2017

Vážený pane řediteli,
dovolte nám, abychom Vás pozdravili a poděkovali všem Vašim pracovníkům, kteří se starali o zlepšení našeho zdravotního stavu během pobytu v léčebně v období září - říjen tohoto roku.
Naše díky patří především celému pracovnímu kolektivu pavilonu V, kde jsme byli ubytováni.
Po absolvování léčebného pobytu cítíme nejen zlepšení fyzického, ale i psychického stavu. Určitě k tomu přispělo i prostředí, ve kterém se léčebna nachází a kterému věnují Vaši pracovníci velkou péči. Už samotná procházka arboretem navozuje lepší náladu a pohodu. Rádi bychom léčebnu opět jako pacienti navštívili.
Ještě jednou Vám všem děkujeme a přejeme dobré zdraví.
S pozdravem J.V. a O.V.


25. řijna 2017

Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat paní Štolhofové a celému rehabilitačnímu týmu za profesionální péči, kterou poskytuje u vás v léčebně mému otci. Když porovnám jeho zdravotní stav při přijetí se stavem v jakém je dnes, je to obrovský rozdíl. Díky cvičení se mu vrací hybnost i do pravé poloviny těla, která byla ochrnutá. Zvládá základní potřeby, dokáže se pohybovat nejen na vozíku ale zvládne i samostatnou chůzi za pomoci francouzské berle.
Velké poděkování patří také paní magistře Axmannové za její práci. Po mozkové cévní příhodě mu byla diagnostikována globální afázie a apraxie. Po 10 týdnech pobytu ve vaší léčebně vidíme s  každou návštěvou drobné zlepšení. Hlavně v porozumění. Většinou má sešit logopedie u sebe a mám pocit, že se nám chce vždycky s něčím novým pochlubit. Zvládne přiřadit slova k obrázkům, s malou pomocí vyslovit svoje jméno, opisuje jednoduchá slova. Každý nový byť nepatrný úspěch mu vždy udělá radost (a nám, rodině, samozřejmě také). Díky podrobným poznámkám a pokynům v sešitě logopedie můžeme s otcem při každé návštěvě sami procvičovat. Škoda jen, že nemůže být u vás déle. Přesto moc děkuji.
S pozdravem M.S.


21. srpna 2017
Vazeny pane rediteli.  Chtela bych touto cestou podekovat vsem zamestnancum z oddeleni: Hospital.rehabilitace K. Lecila jsem se tu po operaci kycelniho kloubu a vysledek po 28.dnech byl vice nez uspokojivy.  Dekuji za citlivy pristup MUDr.Holeckovi, vsem zdravotnim sestram a sanitarkam, bez kterych bych se neobesla. Podekovani tez patri vsem sestrickam z vodolecebne procedury a elektrolecby. Velice jsem si oblibila spolecne cviceni pacientu pod vedenim pana Bc. Pivonky. Zaverem dekuji memu fyzioterapeutovi panu Bc. Machacovi, ktery me svou profesionalitou uvedl zase do bezneho zivota.  Jsem s pozdravem  JZ

17. srpna 2017
Vážený pane řediteli,
 
ve dnech 7.7 - 3.8. 2017 jsem  byl ve Vaší léčebně na následném pobytu. Chtěl bych poděkovat za příkladnou péči ošetřující lékařce MUDr. Lence Štefanové z pavilonu G. Stejné poděkování patří celému zdravotnickému personálu,
který s podílel na zlepšení mého zdravotního stavu. Příjemné prostředí, ochota a  láskavé rehabilitační prostředí zanechalo velmi dobré pocity. Ještě jednou upřimné poděkování,  Mgr. VB, Bystřice nad Pernštejnem

8. srpna 2017

Vážený pane řediteli,

Ve dnech 8.6.-25.7.2017 jsem absolvovala léčení v Rehabilitačním centru, pavilonu D2 v Luži Košumberk.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za vzornou péči, která mě byla poskytnuta kolektivem vedeným primářem MUDr. Remešem, dále MUDr. Patákovou a fyzioterapeutkou pí. Zápolskou. Cítila jsem se zde jako doma. Sestřičky i lékaři jsou opravdu odborníci na svém místě. Prostředí je také nádherné, útulné pokoje, polohovací postele. Celková péče včetně stravování a vstřícnosti ošetřujících, byla pro mě psychickou podporou mé léčby. Velice děkuji za příjemný pobyt.HJ


3. ledna 2017
Krásné prožití Vánočních svátků a v roce 2017 hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů přeji kolektivu pavilonu G za opakovanou vzornou péči pooperačních stavů mně a mého manžela v roce 2015 a 2016. H a JK  z Hradce Králové

18. 7. 2016
Vážený pane řediteli,

chtěli bychom Vám touto cestou velmi poděkovat za profesionální přístup a péči Vašich zaměstnanců. V  termínu od 14.6. – 13.7. 2016 jsme byli s manželem pacienty na pavilonu B ve Vaší léčebně. Zejména bychom rádi poděkovali Vašim fyzioterapeutům Bc. Petře Chmelíkové, Bc. Petře Kamarádové, Bc. Kláře Rúšové, Radku Wojnarovi DiS. a masérce p. Vejvodové, kteří se o nás starali opravdu nadstandardně. S pozdravem ZS a JS       

21. 6. 2016
Dobrý den,
chtěla jsem poděkovat Vaší léčebně za skvělou péči.
Ležela jsem na pavilonu K po TEP. Chtěla bych poděkovat panu primáři Bromovi za profesionální a skvělý přístup je to odborník na svém místě. Dále  děkuji za velice profesionální přístup fyzioterapeutce Bc. Heleně  M, která mi pomohla nohu zrehabilitovat, ale i důležitou psychickou podporu. I velké díky patří celému osazenstvu pavilonu K. Přeji ať se léčebně daří. S pozdravem pacientka L.O.
 

 

20. 2. 2016

Vážený pane řediteli !
Obracím se na Vás s poděkováním za nevšední ochotu paní Šváchové při zabezpečení mého pobytu ve Vaší léčebně. Rovněž děkuji za nezměrnou péči po dobu mé hospitalizace od 22.1.2016 do 18.2.2016 všem lékařům a veškerému personálu v pavilonu "G". Byl jsem nadmíru spokojen.  S pozdravem V.P.

 

 

12. 9. 2014

Dobrý den, vážený pane primáři,

chtěla bych Vám a celému Vašemu kolektivu touto cestou poděkovat za péči, kterou jste věnovali mojí mamince V P, nar. 1920. Když jsme tu možnost dostali z chrudimské nemocnice, byli jsme nejistí, jak to zvládne. Zvykla si, rehabilitace velmi pomohla a my jsem se mohli připravit na další péči. Je fakt, že jsme ji kromě 2 dnů pobytu denně navštívili a vozili do parku, což  též pomohlo. Vaše motto, které možná cituji nepřesně - rozjíst, rozchodit a namotivovat se u naší maminky plně naplnilo a jsme za to vděčni / chození to přímo není, ale přejde si/.  Přejeme radost ve Vaší práci a pokud by v budoucnu měla zájem , pobyt u Vás, který byl v závěrečné zprávě doporučen, rádi podpoříme.

Mějte se dobře. J L, dcera

 

 

7. 5. 2014

Vážený pane řediteli,
v uplynulých týdnech jsem byla klientkou Vámi řízeného zařízení. Nyní se obracím na Vás s osobní prosbou. Vyjádřete, prosím, můj dík všem zaměstnancům pavilonu K, kde jsem byla ubytována a léčena. Ohleduplný, jemný a citlivý přístup zdravotních sester, pracovnic úseku elektroléčby, vodoléčby a ostatního personálu byl vysoce profesionální a odborný. Díky za chápavý přístup pana MUDr. Jiřího Holečka a nakažlivý optimismus a dobrou náladu paní fyzioterapeutky Mileny Lněničkové, kteří mi pomohli v nejednoduché osobní situaci. Celému týmu pod vedením pana primaře MUDr. Františka Broma se daří vytvářet velice příjemné prostředí pro pobyt pacientů. Říká se, že láska prochází žaludkem a tak nemohu zapomenout s poděkováním ani na kolektiv kuchyně.

Přeji všem i Vám osobně vše dobré, pohodu a hodně sil při práci na dalším rozvoji Hamzovi léčebny. Děkuji, lN 

 

 

 

Vážení pracovníci Hamzovy léčebny, chtěla bych vám všem touto cestou poděkovat za vynikající výsledky vaší práce, mohu opět bezbolestně chodit, jak po rovině, tak po schodech,... Nesmírně si vážím přístupu personálu a hlavně náměst. ředitele prim. MUDr.Klapalové, neboť díky její pomoci a vlídnému přístupu jsem mohla ve vaši léčebně "rehabilitovat". Odborní lékaři mi už dle jejich slov nemohli pomoci a můj praktický lékař mi dokonce nechtěl poskytnout doporučení, jelikož dle jeho názoru, můj případ u vás v léčebně nemá místo. Po telef. konzultaci a hlavně bezradné situaci mě paní prim. MUDr. Klapalová poradila, jak mám následně pokračovat, abych mohla terapii absolvovat, aby se můj zdrav.stav mohl zlepšit a nenechala se odradit beznadějí. Ještě jednou veliké poděkování vám všem. Byť vím, že cesty doporučení k vám do léčebny jsou zpřísněny, věřím, že i takové pacientky jako já najdou u vás pomoc.

S pozdravem a přáním hezkého dne JK

 

 

Dopis od rodiny Štefanovy

 

 
Dopis od paní BV zde  

 
Jméno*:
Telefon*:
E-mail*:
Předmět:
Text*:
Soubor:
 
antispamová ochrana*: kod
* povinné položky
* vyplpňte alespoň jednu z položek