Rehabilitační odborný léčebný ústav poskytující navazující následnou léčebnou péči lůžkovou a zčásti i ambulantní.

rehabilitace, léčba, léčebna, procedury

Ortopedická protetika

Pracoviště Ortopedické protetiky zajišťuje odbornou ortopedicko-protetickou péči pro lůžkové i ambulantní pacienty dětské i dospělé již od roku 1981. 

Vedoucí ortopedické protetiky

Jitka Ročňová
Tel:  469 648 810, 733 184 241 
Fax: 469 648 127
E-mail: rocnova@hamzova-lecebna.cz

Na základě odborného vyšetření lékařem je předepsána pacientovi protetická pomůcka. Individuální pomůcky jsou vyráběny přímo v technické části protetiky. U pacientů po amputaci končetiny je možné zajistit překlad z akutního lůžka na lůžko HL, kde vyrobíme protézu během hospitalizace, včetně nácviku chůze s fyzioteraputem pod dohledem odborného lékaře.

Katalog ortopedicko protetických pomůcek ke stažení zde

PRODEJNA A VÝDEJNA ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB ... více zde

NOVÁ AMBULANCE V SANUSU V HRADCI KRÁLOVÉ... více zde

Rozšířili jsme nabídku služeb o výrobu podsedáků ... více zde 

  • Tyto výrobky jsou určeny zejména pacientům po operaci kyčelního a kolenního kloubu, stehenních amputací a operaci páteře. U neurologických pacientů v rámci sebeobsluhy pomáhají snadnějšímu vstávání ze židle. Použité materiály jsou velmi odolné, zdravotně nezávadné a snadno se udržují.
  • Dále nabízíme od srpna 2012 všem klientům za finanční úhradu ortopedické a drobné úpravy a opravy obuvi dle platné interní kalkulace OPT.

Máme mnohaleté zkušenosti se stavbou trupových ortéz (Millwaukee korzet, Cheneau korzet, TLSO, Jewett aj.). Dále vyrábíme ortézy končetinové kompenzační, rehabilitační, pooperační. Např. pro nemocné s dětskou mozkovou obrnou jsou to různé derotační, bércové a kombinované aparátky, různé typy polohovacích dlah na končetiny, včetně stabilizačního vertikalizačního stojanu a stabilizační ortézy pro sed. Dále jsou zde zhotovovány individuální kolenní ortézy, s nimiž může nemocný aktivně sportovat. Nedílnou součástí výroby tvoří protézy horních a dolních končetin, kde jsou využívány nové technologie, používány kvalitní materiály a dílce ke stavbě protéz od spolehlivých dodavatelů. Speciální  ortopedické vložky do bot jsou vyráběny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů dle metodiky francouzské firmy Guy Capron jak pro dětské, tak i pro dospělé pacienty. Dále vyrábíme individuální ortopedické vložky též pro děti a dospělé. 

Ročně je zde ošetřeno přes pět tisíc pacientů, kterým jsou předány protetické a ortotické pomůcky. Ortopedicko-protetické oddělení HL patří k nejvýznamnějším výrobcům individuálních trupových ortéz a derotačních aparátků v České republice .
Neméně důležitá je spolupráce pacienta po amputaci s fyzioterapeuty příslušných lůžkových oddělení, kdy při hospitalizaci může být proveden zácvik v používání protetické pomůcky.

Objednat se na vyšetření k lékaři, nebo změnit termín kontroly na ambulanci ortopedické protetiky můžete telefonicky v pondělí až pátek v době od 13.30 do 14.30 hodin na telefonním čísle 469 648 801 nebo zasláním e-mailu na adresu: protetika@hamzova-lecebna.cz