Hamzova odborná léčebna
pro děti a dospělé
Košumberk 80, 538 54 Luže
Tel.: +420 469 648 111
E-mail: lecebne-pobyty@hamzova-lecebna.cz
Kancelář centrální evidence:
Tel: +420 469 648 901
ID datové schránky: t7vx8jg
IČO: 00183024
V České republice žije více než milion lidí s cukrovkou (Diabetes mellitus) a jejich počet nadále roste. Již od roku 1991 si svět každoročně připomíná 14. listopad jako Světový den diabetu. Tento významný den, zaměřený především na prevenci a osvětu, tradičně připomínáme i v Hamzově odborné léčebně.
V rámci lékařského semináře a Programu podpory zdraví se 11. listopadu 2025 v Hamzově léčebně uskutečnila akce určená zaměstnancům, zdravotnických i nezdravotnických profesí, pacientům i široké veřejnosti.
Program zahrnoval přednášky věnované problematice diabetu mellitu, a to nejen z hlediska prevence a významu zdravého životního stylu, který hraje zásadní roli při snižování rizika vzniku této nemoci, ale také nových postupů její léčby. S těmito postupy nás ve své prezentaci seznámil MUDr. Tomáš Tomek. Nutriční terapeutky léčebny (Mgr. Olga Brandejsová a Lucie Svobodová) se zaměřily na základní pravidla výživy diabetika a Diabetické desatero.
Během akce měli účastníci možnost nechat si změřit hladinu cukru v krvi (glykémii) a krevní tlak a zároveň prokonzultovat zásady zdravého stravování s nutričními terapeutkami.
Stravovací provoz léčebny připravil malé občerstvení vhodné pro diabetiky, ovoce a pomazánky podávané s celozrnným pečivem.
Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se na organizaci této akce podíleli.
Jaroslava Zavoralová
Náměstek pro ošetřovatelství/Manažer kvality